موسیقی سنتی ایران

دنیای رنگارنگ موسیقی سنتی ایرانی

یکشنبه 11 دی‌ماه سال 1390 ساعت 06:44 ب.ظ

ثبت‌نام۱۸۱ گروه برای شرکت در جشنواره موسیقی فجر

موسیقی ما - با اعلام پایان فراخون بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، ۱۸۱ گروه تقاضای خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده یا فرم ثبت‌نام تحویل داده‌اند در حالی که این آمار در سال گذشته ۱۳۰ گروه بوده است. در بخش رقابتی این جشنواره ۷۹ اثر به دبیرخانه ارسال شده است، در بخش رقابتی کلاسیک ایرانی ۴۹ گروه، بخش رقابتی کلاسیک غیر ایرانی ۱۴ گروه و در بخش رقابتی آواز جمعی ۷۰ گروه بوده است. 


بخش آهنگسازی این جشنواره در مجموع ۱۰۲ اثر به دبیرخانه ارسال شده است که در بخش آهنگسازی کلاسیک غیر ایرانی ۴۰ اثر، پایان‌نامه‌ها ۲۳ اثر، بخش موسیقی ایرانی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ۳۹ اثر از سراسر کشور برای شرکت در این جشنواره نام‌نویسی کرده‌اند. 

تعداد گروه‌های متقاضی شرکت در بخش رقابتی بیست وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری دارد. آمار اعلام شده بر اساس ثبت‌نام گروه‌های موسیقی داخلی است و تعداد گروه‌های شرکت کننده از سایر کشورهای جهان به زودی اعلام خواهد شد. 

بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری «حسن ریاحی» از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در تهران و چند شهرستان برگزار می‌شود.

کد آهنگ جدیدکد آهنگ

قالب وبلاگ

هاست

قالب میهن بلاگ